Biz İstanbul halkıyız.

Sultangazi’de yaşarız. Nişantaşı’nda yaşarız.

Beyoğlu’nda yayındayız. Maltepe’de tetikte.

Kadıköy’ün boğasıyız, Sarıyer’in yeşili.

Mahalleliyiz. Köylüyüz. Mühendisiz. Öğrenciyiz. LGBTİ bireyiyiz. Esnafız.

Emek Sineması’yız. Kapalıçarşı’yız. Validebağ Korusu’yuz. Atatürk Kültür Merkezi’yiz. Gezi Parkı’yız.

Yaşamı topyekün savunmak adına bir araya gelen, 3. köprü ve 3. havalimanı -ve diğer-iş cinayetlerinde katledilen kardeşlerimizin hesabını soran, kentsel dönüşüm ve muhafazakarlaştırma belasına karşı geleceğini koruyan, Kuzey Ormanları’nın karacası, yer yediuyuru, sincabı için direnenleriz.

Biz yaşamız. Ve kalabalığız.

Gün yaşamı savunmanın günüdür. Gün Kuzey Ormanları’na su havzalarına, meralara, göl ve göletlere; insanoğlunun ve yaşam yoldaşı hayvanların, yaban hayatın yuvasına göz dikenlerin karşısına dikilme günüdür.

Kuzey Ormanları Savunması ve İstanbul Kent Savunması, doğanın kendini onarma gücünü, yurttaşın kentini yaşanabilir tutma iradesini kuşanmış, artık daha fazla sokakta, karanlık kararların verildiği pazarlık sofralarını daha fazla takiptedir.

Özgür yargıya inanan hukukçuların, sorumluluk sahibi bilim insanlarının, keyfiyeti denetleyerek kenti koruyan meslek uzmanlarının, insanca bir yaşamın önündeki ceberut devleti hizaya sokan basın emekçilerinin daha da fazla yanında, tertemiz emeğiyle yaşayan emekçilerin alnının terindeyiz.

Hafriyat kamyonlarının hemen önünde, iş cinayetlerinde yargılanacakların sanık sandalyesinin hemen arkasındayız.

Tahrip etmeye çalıştığınız ekosistemin yüreğinde, inşaat şantiyelerinizin ta içlerindeyiz.

Yayacağız hakikatı daha da fazla; raporlarımızla, belgelerimizle, haberlerimizle, fotoğraflarımız ve görsellerimizle. Sokakta sloganımızla, elimizde ağaçları kardeş ilan ettiğimiz çaputlarımızla, şehri donatacağımız imza masalarımızla, ülke içinde ve ülke dışında yaşamın düşmanlarını köşeye sıkıştıran tüm baskı gruplarıyla kurduğumuz dirsek temasıyla.

Kapı kapı, sokak sokak birleşecek, mahalle mahalle, şehir şehir çoğalıp sonbaharda yaşamı savunan irademizin belgesi imzalarımızla Ankara’da olacağız!

Paylaş :Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+